Autism Friendly Space (AFS)

Autism Friendly Space


Програма підвищення обізнаності з питань аутизму в українському суспільстві

autism.ua Презентація


Перші 100 днів для родин, діти яких отримали діагноз аутизм

Посібник


Програма для партнерів

AFS

Програма Autism Friendly Space спрямована на підвищення обізнаності з питань аутизму та формування культури толерантного ставлення до людей з розладами аутистичного спектра (РАС).

В Україні існує проблема раннього виявлення та корекції РАС, бракує досвіду, спеціалістів та інформації на всіх етапах подолання різноманітних проблем у житті людей з особливостями психофізичного розвитку. Через це багато дітей та дорослих з РАС стають не пристосованими до життя у суспільстві.

Крім того, в Україні майже не існує закладів, комфортних для людей з розладами аутистичного спектра. Багато сімей з дітьми змушені відмовлятися від відвідування громадських місць, що врешті призводить до ізоляції всієї родини.

Асоціація CHILD.UA, разом з іншими громадськими організаціями в Україні, працює над створенням механізмів системного вирішення цих проблем. Реалізуючи спільні проекти, ми сприяємо захисту прав дітей та молоді з аутизмом, їх соціальній адаптації та інтеграції в суспільство.

Слідкуйте за нами в соціальних мережах:

  1. Facebook
  2. Instagram
  3. Autism.ua
Проекти з підвищення обізнаності

Для підвищення рівня обізнаності в суспільстві щодо питань аутизму ми проводимо кампанії соціальної реклами, у яких розкриваємо основні стереотипи та упередження стосовно людей з РАС.

Разом з медіа партнерами ми реалізуємо спільні проекти у ЗМІ, що охоплюють широку аудиторію, а також організовуємо семінари та заходи за участі провідних українських і міжнародних експертів.

Інформаційний ресурс

Ми створили інформаційний ресурс autism.ua для підтримки батьків та фахівців, які працюють з дітьми з РАС. Портал надає можливість вільного доступу до корисних матеріалів та актуальних новин у цій сфері, пошуку спеціалізованих послуг, отримання безкоштовних консультацій експертів та тестування. Ми співпрацюємо з провідними міжнародними інститутами, що вивчають РАС та інформуємо про результати останніх досліджень.

Дружнє середовище

В квітні 2019 року стартував марафон Autism Friendly Space, метою якого є формування в Україні середовища, дружнього до людей з РАС. Адже для них навіть похід до магазину може викликати складнощі через сенсорні перевантаження, а також нерозуміння з боку персоналу. Ми навчаємо працівників установ, що надають послуги, та працюємо над створенням мережі дружніх закладів, де люди з аутизмом зможуть зручно здійснювати покупки та отримувати послуги.

Відгуки

Лариса Козуб, орг. Дорогою добра

Ми щиро вдячні Асоціації за плідну співпрацю та небайдужість до наших дітей! Зокрема наш центр соціальної допомоги «Дорогою добра» отримав реабілітаційне обладнання від Асоціації, за що ми висловлюємо щиру подяку. Завдяки підтримці, наші регулярні тренування стали інтенсивнішими та більш результативним.

Юлія Семенюта

Я кайфую від цих фото, зроблених в рамках марафону #autismfriendlyspace

Дивлячись на них із впевненістю можу сказати, що діти з # РАС не самотні. І в наших силах зробити так щоб щоб люди з аутизмом не відчували себе “особливими”.

Я вдячна Асоціації Child ua, за важливу і добру справу.

Олеся Сваельєва

Ми з Лізою були люб’язно запрошені на концерт Євгена Хмари «Музика, що зцілює. Як завжди організація на висоті! І музика дійсно чарівна.

Світлана Лесик-Хачаторян

Дякую за тренінги польським фахівцям, за спілкування з колегами, за прекрасну організацію цих заходів!!! Чекаємо з нетерпінням нових зустрічей!!!

Разом ми змінюємо життя дітей на краще!
Підтримати