Назад
У Києві пройшов тренінг з обслуговування людей з розладами аутичного спектру для стоматологічних клінік

Асоціація CHILD.UA в рамках програми підвищення обізнаності в питаннях аутизму в Україні Autism Friendly Space провела тренінг по роботі з людьми з розладами аутичного спектру для восьми регіональних стоматологічних клінік.

«Аби якісно обслуговувати людей з аутизмом потрібні спеціальні умови, які враховують їх особливості та вподобання. На жаль, український бізнес часто просто не знає, як знайти підхід до такого клієнта. Саме тому, ми в рамках програми Autism Friendly Space вчимо наших партнерів тому, як правильно обслуговувати клієнтів з аутизмом. Сьогодні ми провели один із таких тренінгів — в ньому взяли участь 8 стоматологій з різних міст України», — зазначила Ірина Волгіна, генеральна директорка Асоціації “CHILD.UA”.

У проєкті взяли участь Медичний центр KIDS Clinic (Дніпро), Стоматологічна клініка My Smile (Ірпінь), Студія стоматології та ортодонтії «Акварель» (Львів), Центр професійної стоматології «Естет» (Херсон), Медичний Центр «ОртоРейн» (Обухів) і «Професорська стоматологія» (Полтава), а також Стоматологічний кабінет Житомирської спеціальної школи і Миколаївська стоматологічна поліклініка.

В ході тренінгу за програмою Autism Friendly Space фахівці стоматологій пройшли спеціальне навчання, розроблене фахівцями київської «Клініки Дубнової для дітей». Про особливості роботи зі стоматологічними проблемами пацієнтів з РАС лекції читали головний лікар клініки Олег Леонідович Ковнацький і керівник анестезіологічної служби Микола Васильович Дем’янюк.

По закінченню тренінгу всі його учасники додатково отримали набори сенсорних іграшок для пацієнтів з розладами аутичного спектру, а також двомісячний період консультацій від тренерів Autism Friendly Space.

Крім цього, Асоціація CHILD.UA надасть всім клінікам, які пройшли тренінг додаткову рекламу в соцмережах і ЗМІ з метою вдосконалення наявної інформації про їх можливості приймати пацієнтів з аутизмом.

«Люди з аутизмом — це великий сегмент потенційних клієнтів стоматологій. Крім того, це клієнти, яким дуже важливо розуміти, що від них не відвернуться і зможуть надати необхідну допомогу в повному обсязі. За даними Центру з контролю і профілактики захворювань (США) аутичні риси зустрічаються у 2% всього населення нашої планети. Крім того, згідно з нашим власним дослідженням, компанії, які почали працювати з клієнтами з аутизмом, отримують набагато більше позитивних відгуків і підвищили лояльність існуючих клієнтів мінімум на 40%», — підкреслила Ганна Давиденко, керівниця програми Autism Friendly Space від Асоціації “CHILD. UA”.

Тренінги програми Autism Friendly Space допомагають бізнесу розвивати клієнтську базу і вийти на новий рівень обслуговування, людям з аутизмом — стати більш видимими в суспільстві, а Україні в цілому – досягти високого рівня інклюзії та залучення людей з особливостями розвитку.

Також усі компанії-учасники програми AFS автоматично потрапляють на інтерактивну карту Autism Friendly Space, де відзначаються дружніми закладами до клієнтів з РАС. Зараз на мапі вже близько 70 компаній з різних сфер в різних містах України. Знайти карту можна на порталі autism.ua.

Наступний тренінг для перукарень та салонів краси відбудеться 21 січня 2021 року.

Програма з підвищення обізнаності в питаннях аутизму в Україні Autism Friendly Space проводиться за фінансової підтримки Zagoriy Foundation.

“Місія фонду – розвивати культуру благодійності в Україні. Ми дуже раді, що можемо допомогти розвиватися настільки важливому інклюзивному проєкту, як Autism Friendly Space. Адже такі тренінги спрямовані на системне вирішення питання інклюзії людей з РАС, а не на надання одноразової допомоги. Ефект від проекту – довгостроковий: він вплине не тільки на потенційних клієнтів і учасників навчальної програми, а й на їхніх колег, які зможуть перейняти навички надання інклюзивних послуг і наочно переконаються в необхідності таких навичок”, —підкреслила менеджерка з розвитку стратегічних партнерств Zagoriy Foundation, Олекснадра Литвиненко.

 

Разом ми змінюємо життя дітей на краще!
Підтримати